Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jáhlová kaše se švestkami

29. 12. 2014

Ingredience pro 4 osoby:

1 hrnek jáhel

sůl

100 g sušených švestek

máslo

cukr

 

Jáhly 3x spaříme v horké vodě. (Pokud jsou jáhly dobré, stačí horká voda z vodovodu, pokud jsou nahořklé nebo hodně tvrdé, je lepší spařit vařící vodou. Obvykle ale postačí ta z vodovodu).

Dáme vařit, vody by mělo být přibližně 2-3 x tolik, než je jáhel. Já vodu průběžné dolévám, každé sají jinak. Mírně osolíme, např. 2 větší špetky (preferuji sladká jídla osolená více).

Vaříme, dokud nejsou jáhly křupavé - poloměkké. Poté přidáme nakrájené sušené švestky. Čím více švestek, tím méně dalšího sladidla. Přidat můžeme i hrozinky, brusinky, meruňky... fantazii se meze nekladou. Ovoce lze samozřejmě přidávat také čerstvé, dokonce to může být i lepší. Vaříme vše doměkka.

Nakonec vmícháme plátek másla, případně trochu jiného tuku podle preferencí. Osladíme. Cukrem - po skončení vaření, aby se během varu nepřipaloval. Medem ještě později, až je kaše méně horká, aby se zbytečně nezničily cenné látky v něm obsažené.

Jáhly jsou vynikající pro svou lehkou stravitelnost, zásadotvornost a příjemnou chuť. Hodí se pro všechny strávníky bez rozdílu, jsou lehké, ale sytější než rýže, kromě toho neobsahují lepek.

Všem přeji dobrou chuť! 

 

img_4152.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář